Tipy na výlety

Carcassonne

(vzdálenost od Narbonne 60km )

Carcassonne patří k nejzachovalejším středověkým pevnostním městům v celé Evropě, proto bylo roku 1997 zařazeno na seznam kulturních památek organizace UNESCO.
Více informací zde.

Perpignan

(zdálenost od Narbonne 65km )

Perpignan je nejjižněji položené velké město kontinentální Francie, nachází se na jihozápadě země, v půli cesty mezi Pyrenejemi a Narbonne, 14 km od Středozemního moře. Město má 150 000 obyvatel a je správním centrem departementu Pyrénées-Orientales.

Mezi nejvýznamnější památky lze zařadit Palác mallorských králů, katedrálu sv. Jana Křtitele a vstupní bránu Le Castillet.

Více informací zde.

Saint-Pierre

Přímořské letovisko Saint-Pierre-la-Mer se nachází v oblasti Aude, na pobřeží Středozemního moře asi dvacet kilometrů východně od města Narbonne a na jih od Fleury k níž náleží.

Každé léto, se zde koná legendární karneval. Každý den do 13 hodin je otevřen trh, kde můžete koupit např. čerstvé ryby, ovoce, zeleninu, víno a mnoho dalších skvělých produktů včetně oděvů, bot a gumových udělátek do vody.

Pláž St. Peter-the-Sea je hlavní turistickou atrakcí, neboť část je vyhrazena pro nudisty.

Gruissan 

Gruissan je městečko, přímořské letovisko ve Lvím zálivu.
Jedná se o letovisko s přístavy, a proto je označováno jako tzv. vesnice rybářů.
Hlavní jezera města Gruissan jsou rybník Ayrolle a rybník Campignol.

Chateau bel Eveque – PIERRE RICHARD

Vinařství se nachází nedaleko od městečka Gruissan.

Vlastníkem je světově známý herec Pierra Richarda.  Vinařství Pierra Richarda pravidelně získává ocenění doma i v zahraničí a je držitelem několika prestižních zlatých medailí z Paříže. Výhradně ruční sběr, tradiční zpracování, původní technologie a v neposlední řadě vlastní výroba dubových sudů činí z tohoto vinařství jednoho z posledních typických představitelů regionu. Vinařství Pierra Richarda je držitelem několika významných domácích i zahraničních ocenění.